• Polacy mistrzami świata!

  • Euro 2016: Polska wraca do domu po porażce w karnych

  • Euro 2016: Polska wygrywa ze Szwajcarią

  • Euro 2016: Polska wygrywa z Ukrainą i gra dalej w turnieju

Więcej o artykule


5


Autor : Adam Poniński

Euro 2016: Polska wygrywa z Ukrainą i gra dalej w turnieju


Reprezentacja Polski wygrała swój trzeci mecz na turnieju Euro 2016 we Francji i przypieczętowała awans do 1/8 finału.

 

Przed rozpoczęciem spotkania sytuacja była klarowna: zwycięstwo Polski dawało bezapelacyjny awans. W zależności od wyniku spotkania Niemcy – Irlandia Północna kwestią otwartą było tylko to z którego miejsca. W przypadku porażki lub remisu Niemców Polska mogła awansować z pierwszego miejsca. By taka sytuacja mogła mieć miejsce przy wygranej naszych zachodnich sąsiadów, zwycięstwo Polski musiało być o dwie bramki wyższe.

 

 

Adam Nawałka miał dość mocny ból głowy przed meczem: czy wpuścić do gry najsilniejszy skład (łącznie z zawodnikami zagrożonymi żółtymi kartkami), czy zmienić zawodników na kilku pozycjach. Ostatecznie w obronie zagrał Cionek, w pomocy z kolei od pierwszej minuty zagrali: Kapustka, Zieliński i Jodłowiec. Ukraińcy z kolei nie grali już o nic – po dwóch porażkach do zera dla nich mecz z Polską był tylko spotkaniem towarzyskim.

 

 

Reprezentacja Polski dobrze rozpoczęła to spotkanie: w pierwszych czterech minutach najpierw Arek Milik miał bardzo dobrą sytuację, chwilę potem Robert Lewandowski miał jeszcze lepszą okazję, ale ostatecznie piłka do bramki Pjatowa nie wpadła. Ukraińcy z każdą minutą co raz bardziej dochodziła do głosu, ale bardzo dobrze spisywała się polska defensywa: strzały blokowali zarówno Pazdan i Glik, jak i dobrze bronił Fabiański.

 

 

Druga połowa rozpoczęła się jeszcze lepiej: po rzucie rożnym piłka dotarła do Arkadiusza Milika, ten idealnie dograł do Jakuba Błaszczykowskiego, pomocnik (który wszedł w przerwie za Zielińskiego) nawinął obrońcę i uderzył lewą nogą po długim rogu nie dając Pjatowowi żadnych szans i w końcu reprezentacja Polski objęła prowadzenie. Ukraińcy próbowali odpowiedzieć, ale strzały ich reprezentantów (między innymi Konoplanki) albo bronił Fabiański, ale skutecznie wybijali nasi środkowi obrońcy. Ostatecznie żadna z reprezentacji swojego dorobku bramkowego nie poprawiła i Polska pokonała Ukrainę 1:0.

 

 

Reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału Euro 2016 z drugiego miejsca w grupie C po wygranej z Ukrainą i równoczesnym zwycięstwu Niemców z Irlandią Północną. O Awans do ćwierćfinału Polska zagra w sobotę o godzinie 15:00 ze Szwajcarią.

 

 

21.06.2016, 18:00, Marsylia

 

Ukraina – Polska 0:1 (0:0)

 

54` Jakub Błaszczykowski

 

 

Ukraina: Pjatow – Fedećkyj, Chaczeridi, Kuczer, Butko – Jarmołenko, Rotań, Stepanenko, Zinczenko (Kowalenko), Konoplanka – Zozula (Tymoszczuk)

 

Polska: Fabiański – Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Kapustka (Grosicki), Jodłowiec, Krychowiak, Zieliński (Błaszczykowski), Milik (Starzyński), Lewandowski

Partnerzy portalu eSWuPe.pl

Sport na ekranie
Blog FCB
TakSięGra FM
cialisnajtaniej.pl
Pierwszy > Polski Serwis Fanów Parmy
Realizacja: SMsites.pl
All rights reserved 2014 ©