Więcej o artykule

4

Autor : Adam Poniński

LOTTO Ekstraklasa: W Gliwicach Piast demoluje Wisłę Płock.

W Gliwicach rozegrano dzisiaj ostatni mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Na pożegranie Piast rozgromił Wisłę Płock 4:0.

Goście mogli być przed meczem już pewni utrzymania, gospodarze z kolei mieli jeszcze matematyczną szansę na spadek. Po meczu obie drużyny były już pewne utrzymania, a do ostatniej kolejki w lepszych humorach przystępowali gracze z Okrzei 20.

Pierwszą groźniejszą akcję stworzyli gospodarze, ale strzał Pietrowskiego w 10 minucie obronił Kryczka. W 16 minucie ponownie bramkarz Wisły Płock stanął na posterunku po strzale Sekulskiego. Pierwsza połowa była nudna i długa niczym kolejne trzy odcinki „Mody na Sukces” i nic, ale to absolutnie nic ciekawego na boisku się nie działo.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w bramce gospodarzy – w miejsce kontuzjowanego Szmatuły wszedł Rusov. Już po trzech minutach Gojko dośrodkował do Ziveca a ten przewrotką strzelił nad bramką. To co nie udało się Zivecowi wcześniej, udało się w 50 minucie – po akcji w środku pola oddał płaski i lekki strzał, a Kryczka, nie wiedzieć czemu, wpuścił piłkę do bramki i Piast prowadził 1:0. Merabashvili próbował odpowiedzieć chwilę później, ale jego strzał trafił w słupek. Chwilę potem Piątkowski źle trafił w piłkę i od bramki rozpoczynał Rusov. W 65 minucie do dogranej z narożnika pola karnego piłki dobiegł Maciej Jankowski i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Wisły Płock i gliwiczanie prowadzili 2:0. Gliwicka drużyna w drugiej połowie grała o wiele lepiej niż w pierwszej, efektem czego była bramka w 71 minucie strzelona przez Bukatę. Chwilę później Wisła mogła strzelić bramkę, ale Hebert zablokował dobry strzał Kante. W odpowiedzi szybka kontra Piasta, ale dogranie Gojki do Heberta było nieprecyzyjne. W 80 minucie spotkania kolejna bramka dla Piasta, po akcji lewą stronę znowu do piłki dobiegł Jankowski i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Pod koniec meczu mieliśmy czerwoną kartkę dla Jose Kante w 89 minucie, a ostatnim akordem był strzał w poprzeczkę gracza Wisły.

Piast Gliwice – Wisła Płock 4:0 (0:0)

`50 Zivec `65, `80 Jankowski, `71 Bukata

Piast: Szmatuła (Rusov) – Pietrowski, Sedlar, Hebert, Mraz – Gojko (Szeliga), Bukata, Murawski, Zivec – Jankowski (Dziczek), Sekulski

Wisła: Kryczka – Szymiński, Sielewski, Byrtek, Stępiński – Stefańczyk (Kante), Wlazło, Rogalski (Popiela), Reca, Merebashvili (Kieplin) – Piątkowski.

Żółte kartki: Hebert, Sedlar – Byrtek, Szymiński

Czerwona kartka: Kante

Sędziowie: Paweł Raczkowski – Konrad Sapela, Marcin Lisowski

Widzów: 5540

W pozostałych spotkaniach w grupie spadkowej: Arka – Ruch 1:1 (spadek Ruchu), Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin 1:3, Śląsk – Cracovia 2:0.