Więcej o artykule

4

Autor : Adam Poniński

LOTTO Ekstraklasa: wszystko wiemy, Legia Mistrzem!

Dziś odbyła się ostatnia kolejka LOTTO Ekstraklasy: mistrzem Polski została Legia Warszawa, drugie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok a brązowe medale odebrali piłkarze Lecha Poznań.

To co najważniejsze rozgrywało się dzisiaj w Warszawie i w Białymstoku. W stolicy grała Legia z Lechią, a w drugim mieście Jagiellonia rozgrywała swój mecz z Lechem Poznań. Na stadionie przy Łazienkowskiej wszystko teoretycznie zależało od Legii – wygra, ma tytuł. Ale Legii zupełnie dzisiaj nie szło, Lechia miała swoje szanse, swoje okazje, ale też nic z tego nie wychodziło. Dość powiedzieć, że w całej pierwszej połowie żadna z drużyn nie oddała celnego strzału na bramkę! Wynik 0:0 w Warszawie wprowadził ogromną nerwowość wśród fanów obrońców trofeum.

W Białymstoku wszystko wyglądało zupełnie inaczej – Lech prowadził do przerwy 2:0 i nic nie wskazywało na to, że będą tam jeszcze jakiekolwiek emocje. Jednak piłkarze Michała Probierza postanowili jeszcze spróbować zaatakować i dwie akcje dały im upragniony remis. Poprzez rzucenie na boisko serpentyn spotkanie zostało przedłużone o 10 minut, ale ostatecznie „Pszczółki” nie dały rady zdobyć bramki na wagę mistrzostwa i mogli na swoich piersiach zawiesić medale srebrne.

W europejskich pucharach zagrają Lech Poznań, który zdobył trzecie miejsce, oraz Arka Gdynia, która start w pucharach wywalczyła po wygranej w Pucharze Polski. W pozostałych meczach grupy „A” Wisła przegrała z Niecieczą 2:1 a Pogoń pokonała Koronę 3:0.

Do I ligi spadają Ruch Chorzów oraz Górnik Łęczna. Ci pierwsi chcieli za wszelką cenę pożegnać się z honorem, ci drudzy walczyli w Chorzowie o wygraną oraz liczyli na potknięcie Arki w Lubinie. Nie mało kontrowersji wzbudził wynik Zagłębia, który kompletnie swój mecz odpuścił i przegrał 1:3, dzięki czemu Łęcznianie kompletnie podłamani dali sobie wbić dwie bramki Ruchowi w doliczonym czasie gry (sędzia, ze względu na awantury na trybunach, przedłużył spotkanie o 23 minuty). W pozostałych spotkaniach grupy spadkowej Cracovia przegrała u siebie z Piastem 0:1 a Śląsk zgarnął trzy punkty w meczu w Płocku po wygranej 3:0.

Do Ekstraklasy awansowały Sandecja Nowy Sącz i Górnik Zabrze.